Aquatech Amsterdam 2019 checks all boxes
Amsterdam

Aquatech Amsterdam 2019 op alle fronten een succes

Monday, 11 November 2019

Aquatech Amsterdam 2019 kijkt terug op een enerverende week. Het geheel nieuwe Aquatech Innovation Forum met als thema: Mastering Water's Digital Transformation gaf de aftrap voor een volle week aan activiteiten. Het Forum heeft de ambitie om mensen te helpen ‘anders over water te denken’ en kreeg veel lof vanwege de nieuwe, onconventionele stijl gericht op volledige interactie tussen sprekers, moderators en deelnemers.

Na het Forum volgden vier energieke, informatieve en interactieve beursdagen met bezoekers uit meer dan 147 landen.

Hoogtepunten van Aquatech 2019:

  • Het Aquatech Innovation Forum met 250 deelnemers, sprekers en moderators
  • Bekendmaking van de Overall winner van de Aquatech Innovation Award: Kaumera Nereda Gum van Royal HaskoningDHV en partners
  • De 500 meter lange Aquatech Innovation Avenue die de hallen verbond van het InnovationLAB tot de Industrial User Experience
  • De Outdoor DEMO Lane met bier van regenwater en andere innovatieve oplossingen van waterhergebruik
  • De wereldkampioenschappen fitterij gewonnen door Team Waterbedrijf Groningen
  • De Drone Arena om grondwater te monitoren, mogelijk gemaakt door Amsterdam Drone Week en Skytools
  • Elf landen paviljoens
  • 26 bezoekende landen delegaties, waaronder 6 ambassadeurs
  • Specialistische paviljoens over desalination, smart water, resource recovery, pumps & process en industrial water
  • 16 EU Innovation Projects presentatie
  • De huiskamer van de Future Water Leaders, de young water professionals
  • Koninklijke onderscheiding voor Sjef Ernes, voormalig directeur van Aqua for All
  • De 4K AquaRUN gewonnen door Ignaz Worm, directeur van run-sponsor Envagua. De opbrengst van de run kwam geheel ten goede aan Aqua for All

Met de verhuizing naar de voorzijde van de RAI voegden de organisatoren 3 hallen en een tweede ingang toe om groei van exposanten en bezoekersstromen beter te beheren. Aquatech trok net als in 2017 10% meer bezoekers dan de voorgaande editie. Daarmee kwam het totaal bezoekniveau op 22.614 op de laatste dag. Bezoekers waren afkomstig uit 147 landen. Met de exposanten en hun standpersoneel, forumafgevaardigden, sprekers, moderators en andere belangstellenden meegerekend, waren er ruim 27.000 waterprofessionals aanwezig in de week van Aquatech.

Aquatech Amsterdam 2021 wordt gehouden op 2-5 november 2021. Het Aquatech Innovation Forum staat gepland voor maandag 1 november 2021.

Over RAI Amsterdam

Mensen samenbrengen, zowel persoonlijk als virtueel verlegt grenzen ... en inspireert! RAI Amsterdam brengt al sinds 1893 werelden, mensen en markten bij elkaar, zowel in Nederland als daarbuiten. De RAI is een internationaal beurs- en conventiebedrijf dat evenementen organiseert in Nederland en het buitenland met het RAI Convention Centre in de zakenwijk van Amsterdam als kloppend hart van de organisatie. Elk jaar verwelkomt de RAI ongeveer 1,5 miljoen bezoekers bij zo'n 500 evenementen zoals (vak)beurzen, conventies, zakelijke en andere evenementen. Het bedrijf biedt ook evenementgerelateerde diensten aan organisatoren, exposanten en bezoekers. Ga voor meer informatie naar www.rai.nl.